Ganløse Tri-center holder åbent hus

Ganløse Tri-Center afholder åbent hus lørdag den 30. september på Vestergade 5 i Ganløse fra kl. 09.00-11.45. Alle er velkomne til at komme og få en svømmetur i Ganløse Friluftsbad, inden Thomas Lykke holder foredrag om det at begynde på triathlon som voksen og få det til at passe ind i hverdagen.
“Vi vil gerne have flere medlemmer og byder alle med interesse for svømning, cykling og løb velkommen til åbent hus. Kom og hør mere om klubbens træningstilbud og vores foreningsliv,” lyder det fra Ganløse Tri-Center.
I vinterhalvåret suppleres træningsprogrammet med core-træning, fitness og spinning.
“Vores erfaring viser god effekt for dem der gerne vil deltage i løb, have øget velvære, og rammen er altid et hyggeligt selskab,” lyder det fra klubben.
Ganløse Tri-Center er en klub for alle; børn, voksne, familier, motionister og seriøse, man har blandt en meget succesfuld ungdomsafdeling GTC Bulls.

Publiceret 08 September 2017 00:00

SENESTE TV